Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krásnohůlky jsou francouzská škola pro čaroděje a čarodějky. Na rozdíl od Bradavic, každý francouzský čaroděj přesně ví, kde se Krásnohůlky nalézají-leží na útesu nad mořem v regionu zvaném Aquitaine, poblíž l´Ile de Ré.
Pokud se někdo chce do zámku dostat, není jiná možnost, než projít branou, která chrání přístupovou cestu. Kdyby někdo bránu obešel, školu nikdy nenajde, protože je chráněná spoustou kouzel. U brány stojí nikdy nespící Vigilant, který kontroluje každého, kdo chce vejít. Říká se, že vidí do nitra duše a dokáže odhalit zlo. Jenom jednou se jednomu zlému čaroději podařilo kolem něj projít, ale to je úplně jiný dlouhý příběh.
Krásnohůlský zámek obklopují rozsáhlé pozemky různorodého charakteru, jsou tam přímořské útesy, o které se rozbíjejí slané vlny Atlantiku, travnaté kopce, v létě rezonující bzukotem hmyzu a v zimě zářící bělobou sněhu, vysoké skály, které jako pamětníci starých časů shlížejí na hemžení pod sebou, hluboké lesy, skrývající spousty divokých zvířat, zalévané nespočtem potůčků stékajících z hor. A také nádherná Krásnohůlská růžová pole, o která pečují studenti školy.
Samotná škola, postavená ze světlého kamene, se tyčí nad mořem jako pohádkový zámek, zvenku ji zdobí spousta balkonků, chrličů, stupňovitých teras, sloupků a vysokých, štíhlých oken. Netyčí se, krom několika věží, do velké výšky a ani do rozlohy není příliš velká, její interiéry jsou prostorné, vzdušné a klidné.
Spousta dlouhých i krátkých chodeb se navzájem proplétá a setkává v desítkách síní, sálů, místností, dvorů a vnitřních zahrad. Na bílých stěnách visí bleděmodré vlajky a prapory s Krásnohůlským znakem-dvěma zlatými zkříženými hůlkami a z každé z nich vylétávají tři zlaté hvězdy. A v nespočtu malých zákoutí a výklenků s pohodlnými křesly a pohovkami, stolečky s knihami a květinami, studenti rádi tráví svůj volný čas.
Na začátek každého roku je pozvána spousta dětí z čarodějnických i mudlovských rodin. Všem dívkám se ve snu zjeví přijímací rituál Krásnohůlské akademie viz. historie. Pokud žákyně vše splní, druhý den jim přijde dopis. Pokud ne, myslí si, že to byl jen sen.Není možné předpokládat, kolik dětí bude který rok přijato a tak se počty studentů v ročnících liší Někdy je jich dvacet, jindy až osmdesát.Do škoyl se pak dopravůjí velikými kočáry taženými velkými konmi. V Krásnohůlkách neexistují koleje, studenti bydlí v pokojích po pěti v nejvyšších patrech, sami se rozhodují, s kým budou bydlet a mohou se podle libosti stěhova
 Na škole je spousta spolků, klubů a skupin, které studenti mohou navštěvovat. Je tu například několik famfrpálových družstev, školní sbor kouzelného zpěvu, malířské ateliéry, soubojnický klub, atletický klub a spousta jiných.
Co se týká školních trestů, přestupky studentů nebývají nikdy moc vážné a proto je nejčastější trest práce na růžových polích. Ten je ale u profesorů velmi oblíbený, protože škola si chce svá pole uchovat. A tak po prvním roce na škole většina žáků začne nesnášet růže.
Vyučovací předměty se od Bradavic příliš neliší. Snad jen, že se větší důraz klade na bylinky, zvířata, léčitelství a historii než třeba na lektvary.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář